Takım Yönetme Süreçleri, Tuckman Modeli

Eğitimin Amacı

Orta ve Üst Kademe Yöneticilerin, Yönetici adaylarının ve yeni yönetici olan profesyonellerin takım yönetme süreçlerine bütünüyle hakim olması sağlanacaktır.

Bu eğitim ile katılımcıların Koçluk ve Durumsal Liderlik çizgisinde Tuckman Takım Modeline göre kendilerini ve takımlardaki rollerini yeniden yapılandırmaları; ayrıca Lider, Koçvari, Mentor ve Otoriter Yönetici olarak deneyimleyecekleri 4 farklı durumu anlayarak kendi rollerini ve takımlarının durumunu netleştirmeleri ve anlamaları hedeflenmektedir.

Katılımcıların farklılıkları durumsallık çerçevesinde olaylar ve kişiler bazında değerlendirmeleri ve liderlik etmeleri amaçlanmaktadır. Fasilitasyon ve Rol Oyunları ile uygulamalı olarak uygulamalar yapmak, adayların beceri ve yeteneklerinin Lider Yönetici profiline uygun ya da yakın hale getirilmesi sağlanacaktır.

Eğitimin İçeriği

Eğitim Şekli: Online, Fasilitasyon ile uygulama, Senaryolar ile Role Play

Uygulanacak Test: Transaksiyonel Analiz, Benlik Durumlarının Tespiti, JoHari Testi

Bilir:  Fasilitasyonda, Lider, Koçvari, Mentor ve Otoriter Yönetici gibi 4 farklı durumu deneyimleyerek, Durumsal Lider gibi davranmanın nasıl olduğunu keşfeder. Bulunduğu pozisyonda kendi benlik durumunu ve başkalarının benliklerini bilir ve olmak istediği ideal benliği görür.

Anlar: Liderlik kavramının Koçluk yaklaşımının önemli bir parçası olduğunu anlar. Fasilitasyon ile 4 farklı yönetici davranışını deneyimlerken aynı zamanda diğer adaylarla takım olmayı ve Takımın Forming, Storming, Norming ve Performing süreçleri Fasilitasyon ile anlar.

Yapar:  Yeni liderlik modelini oturtmak üzere, kişiler ve durumlar karşısında doğru soruları sorarak ilerler, başkalarını ve kendini dinlemeyi, geri bildirim almayı – vermeyi, çevresindekilerin gelişimine odaklanmayı, kendisini ve dilini geliştirmeyi, çatışmayı, stresi yönetmeyi, delegasyonu ve ast – üst – denktaşlarla güçlü iletişim kurmayı yapar hale gelir. Tuckman’ı kurumunda takımına uygular.

Kimler Katılmalı

  • Orta Kademe Yöneticiler
  • Yönetici Adayları
  • Yöneticiliğini Geliştirmek isteyenler
  • Ekip ya da Takım Liderleri

Not: TGDF Akademi gerekli hallerde eğitim tarihinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

Birden çok eğitim alındığında geçerli olacak indirimleri öğrenmek ve bilgi almak istediğiniz tüm konular için akademi@tgdf.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

25 – 27 Şubat 2020 | 3 Gün

09.00 – 17.00

850 TL (KDV dahil)

EĞİTMEN

Kamil Murat Özlen, ICF Akredite PCC ünvanlı Profesyonel Koç, Eğitmen ve Fasilitatör