Geleceğin Yöneticileri Yetiştirme Programı Modül I - Liderliğe İlk Adım

Eğitimin Amacı

Programın ilk adımında Liderlik kavramının her boyutu ile anlaşılması ve katılımcıların iş hayatında Liderlik becerilerini uygulayacak yetkinliği kazanması sağlanacak.

Eğitim ile Orta Kademe Yöneticilerin, Yönetici Adaylarının ve yeni yönetici olan profesyonellerin Yöneticilik Modellerini ve Durumsal Liderlik Modelini kavraması, Fasilitasyon ve Rol Oyunları ile uygulamalı olarak öğrenmesi, yöneticilikle ilgili yetkinlik ve becerilerin kendilerine kazandırılması hedeflenmektedir.

Adayların beceri ve yeteneklerinin Lider Yönetici profiline temel anlamda uygun hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Fasilitasyon ile katılımcıların eğitimden gerçek iş yaşamında kullanacakları somut çıktılar alarak ayrılması sağlanacaktır.

Kimler Katılmalı

  • Orta Kademe Yöneticiler
  • Yönetici Adayları
  • Yöneticiliğini Geliştirmek isteyenler
  • Ekip ya da Takım Liderleri ve Lider Adayları
  • Takım Üyeleri

Eğitim Şekli

Online, Fasilitasyon ile uygulama, Senaryolar ile Role Play

Uygulanacak Test

Transaksiyonel Analiz, Benlik Durumlarının Tespiti, JoHari Testi

Bilir: Lider gibi davranmanın nasıl olduğunu uygulayarak bilir. Güçlü iletişimin nasıl olduğunu bilir. Çatışmada, stres anında, kendisine ve başkalarına ait farklı benlik durumlarını bilir ve yönetir. S.C.O.R.E (Fasilitasyon) ve World Cafe Fasilitasyon ile nasıl lider olunacağını bilir.

Anlar: Liderlik kavramının koçluk yaklaşımının önemli bir parçası olduğunu ve çalışacağı her kademede yarattığı farkı anlar. Fasilitasyon ile güçlü yanlarını, yeteneklerini keşfederken diğer adaylarla takım olmanın gücünü ve önemini anlar.

Yapar: Doğru soruları sorarak ilerler, başkalarını ve kendini dinlemeyi, geri bildirim almayı ve vermeyi, durumsal lider davranışları uygulamayı, çatışmayı yönetmeyi, delegasyonu ve ast – üst – denktaşlarla güçlü iletişim kurmayı yapar hale gelir.

22 – 24 Ekim 2020

Başlangıç : 09:30

Bitiş : 17:30

₺2500 (KDV Dahil)