Dilek Emil kimdir?

EWA Kurumsal Danışmanlık şirketinin kurucu ortağı olan Dilek Emil, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümünü bitirmiş ve ekonomi alanında lisansüstü eğitimini Londra Üniversitesi Birkbeck College’da tamamlamıştır.

Kariyerine Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nda başlamış ve Müsteşar Danışmanlığı, Washington D.C. Yönetici Ekonomi Müşavirliği ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli kademelerde görev yapmıştır.

Emil Aralık 2004’den bu yana kurumsal ilişkiler, kamu iletişimi, sürdürülebilir kalkınma konularında üst düzey yöneticilik yapmaktadır. 2004 Aralık-2018 Ağustos tarihleri arasında Yaşar Holding Kurumsal İlişkiler Koordinatörü olarak görev yapmıştır

ASÜD (Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği), ÇEVKO (Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı) yönetim kurulu üyelikleri ile TGDF (Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu) Sanayi Komitesi üyeliği bunlardan bazılarıdır.

Pınar Enstitüsü’nün kuruluşu, ilk yönetim kurulu başkanlığı ve Enstitü tarafından yürütülen “Sütümüzün Geleceği Bilinçli Ellerde” ve “Eğlenerek Hareket Edelim Sağlıklı Beslenelim” projelerinin geliştirilmesi Dilek Emil tarafından yürütülen projeler arasındadır.