Covid-19 Sonrası Nakit ve Finansman Yönetimi | Demet Özdemir

Covid-19 Sonrası Nakit ve Finansman Yönetimi | Demet Özdemir

 

COVID-19 Sonrası Nakit ve Finansman Yönetimi | Demet Özdemir

 

 

  • COVID-19 sürecinde kısa vadede nakit akışını etkileyen hususlar nelerdir?
  • Finansal esneklik ve likidite için gıda ve içecek firmalarının göz önünde bulundurması gereken 5 ana konu nedir?
  • Kısa dönemli nakit giriş ve çıkışlarınızı ne sıklıkta takip ediyorsunuz?
  • Mevcut kredi borçlarınız nakit ihtiyaçlarınız doğrultusunda nasıl yeniden yapılandırılabilir?

 

Tarih: 15 Mayıs 2020 Cuma

Saat: 11.00 – 12.00

  

Demet Özdemir kimdir?

 

EY ve Andersen şirketlerinde denetim ve kurumsal finansman alanlarında 25 yıllık deneyim sahip olan Demet Özdemir, 2015-18 arasındaki üç yıl boyunca EY EMEIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika bölgeleri) Büyüyen Pazarlar Lideri olarak görev yapmıştır.

Özellikle yüksek büyüme hızı gösteren şirketlere, girişimcilere ve patronlara danışmanlık hizmeti veren Demet Özdemir, bugüne kadar çeşitli sektörlerden 1000’e yakın yerel ve uluslararası müşterinin birleşme ve satın alma işlemi ile ilgili olarak stratejik ve finansal danışmanlık görevlerini yürütmüştür. Aynı zamanda başta gıda, perakende / tüketici ürünleri, sağlık, enerji ve altyapı ile servis sektörleri olmak üzere farkı alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin satış/satın alma danışmanlığı, şirket değerlemesi ve ‘due diligence’/durum tespit hizmeti gibi önemli süreçlerinde yer almıştır.

Türkiye’de ve Orta ve Güneydoğu Avrupa bölgesinde Özel Sermaye Fonları (“Private Equity”) sektör lideri olarak da görev yapan Özdemir, büyüme fonları açısından piyasayı yakın takip etmekte olup, önemli projelerde yer almıştır.

Cinsiyet eşitliği ve kadının iş hayatında güçlenmesi konusunda aktif çalışmalar yürüten Demet Özdemir, EY Global İş Kadınları Danışma Kurulu Üyesi, EY Women Fast Forward ve Women3 Forumu Yönetim Komitesi üyesi, ayrıca EY Girişimci Kadın Liderler (EWW) Programı EMEIA Lideridir. 2015 yılında İstanbul’da G20 kapsamında ilk kez gerçekleştirilen W20 Zirvesi’nde “Kadın Girişimcilerin Güçlendirilmesi” konulu oturumun eş başkanlığını yapmıştır.

Yönetim Kurulunda Kadın, Yeniden Biz derneklerinin aktif Yönetim Kurulu Üyesi olan Demet Özdemir, ayrıca Genç Başarı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir. ODTÜ İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra London School of Economics (LSE)’de Uluslararası Muhasebe ve Finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Evli ve bir erkek çocuk annesi olan Demet Özdemir, eski bir milli kayakçı olup, bu alanda 1987-1991 yılları arasında Türkiye şampiyonluklarına sahiptir.