COVID-19 Sonrası Afetler, Krizler ve Pandemi | Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

COVID-19 Sonrası Afetler, Krizler ve Pandemi | Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

[vc_row css_animation=”” row_type=”row” use_row_as_full_screen_section=”no” type=”full_width” angled_section=”no” text_align=”left” background_image_as_pattern=”without_pattern”][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]TGDF Akademi Video Konferans COVID-19 Sonrası Mikdat Kadıoğlu

COVID-19 Sonrası Afetler, Krizler ve Pandemi | Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

 

Tarih: 9 Mayıs 2020 Cumartesi

Saat: 14.00 – 15.00

 

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu kimdir?

1961 doğumlu, Türk meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörüdür. 1980 İstanbul İnşaat Teknik Lisesi; 1984 İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Atmosfer Bilimleri konusunda 1987’de Master’ini tamamlamış, Doktora derecesini 1991’de ABD’nin Missouri-Columbia Üniversitesi’nden almıştır. Afet ve Acil Durum Yönetimi konusunda ABD’de FEMA, Japonya’da JICA ve İngiltere’nin Bournemouth Üniversitesi’nden çeşitli eğitimler ve sertifikalar almıştır.

TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Marmara Bölge Temsilcisi; Türk Deniz Araştırmalar Vakfı ve Trabzon Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği üyesidir. Sayısal Hava Öngörüsü, İklim Değişimi ve Afet Yönetimi konuları ile ilgilenmektedir.

Atmosfer Bilimleri ve Afet Yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce yayınları vardır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde (İstanbul AFAD) ile birlikte Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkan danışmanlıklarını yapmıştır.

Ayrıca birçok sanayi tesisi ve kurumda afet acil yardım planlaması konusunda yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. Sivil Savunma ve KIZILAY Eğitim Gönüllüsüdür. Açık Radyo’da (94,9 Mhz) “Havadan-Sudan”, 24 TV’de “Doğanın Çığlığı” ve NTV’de Yeryüzü adlı programı hazırlayıp sunmuş; A Haber TV Kanalı’nda Hava-Su-Afet konularında danışmanlık yapmıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde uzun yıllar Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı ve İTÜ Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü yapmıştır.

Şu an İTÜ Meteoroloji Mühendisliği ve Afet Yönetim Merkezi Öğretim Üyeliği ile birlikte İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetimi Danışmanlığı görevine devam etmektedir.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]